Re: Dom z bali

Firma rekomenduje impregnat ognioochronny HOLZProf Eco. Jest ekologicznie bezpieczny, nietoksyczny. Po jego wyschnięciu istnieje możliwość pokrycia powłokami dekoracyjnymi: farbami, lakierami, olejami i lazurami. Przy budowie domu z bali należy zwrócić uwagę na konieczność zastosowania wzmocnionych przekrojów karbowanych węży ochronnych oraz zwiększonej izolacyjności przewodów elektrycznych. W domach drewnianych zdecydowanie najlepsze są kominki zamknięte, czyli takie z wkładem lub kasetą kominkową. Dobrze zbudowany kominek z wkładem gwarantuje pełne bezpieczeństwo użytkowania. Przy ścianie z materiałów palnych, trzeba między nimi postawić ściankę ochronną – murowaną lub z płyt gipsowo-kartonowych o podwyższonej odporności ogniowej, wyłożoną od strony kominka izolacją ze specjalnej wełny mineralnej pokrytej folią aluminiową. Izolację układa się tak, aby folia była od strony wkładu. Na całej wysokości paleniska izolacja powinna mieć podwójną grubość.

Re: co zrobic z podloga?

Nie bez znaczenia jest też to jak dom wygląda z zewnątrz… Jeśli ten dom nie

jest Waszym docelowym miejscem zamieszkania, to zdecydowanie odradzam wylewanie

posadzek z żywicy i podobne rozwiązania. Lepiej położyć podłogę drewnianą, bo to

klasyczne i ponadczasowe rozwiązanie, które dodatkowo podniesie wartość

nieruchomości i ułatwi znalezienie potencjalnego kupca. Dobrym rozwiązaniem będą

właśnie deski warstwowe, które np. możecie położyć samodzielnie, co pozwoli

zaoszczędzić trochę pieniędzy.

Czy można tanio zbudować dom?

Dodal bym 2 uwagi ;

Najdrozsze to jest to czego nie widac, szczegolnie konstrukcje podziemne, fundamenty, izolacja wodna, drenaze itp.

Najlepsza inwestycja w ogrzewanie to naprawde solidna izolacjatermiczna bryly mieszkalnej, strych moze juz byc nieizolowany jesli niemieszkalny.

Re: Dom z cegły po remoncie

z chatynka zbudowana z cegly grubosci 50 cm wymaga dodatkowych kosztow na dogrzanie

wcale niemalych bo siegajacych przynajmniej 50%

A teraz wypadało by udowodnić to matematycznie przy założeniu, że otwory okienne zajmują dla uproszczenia 20% ścian, dach jest ocieplony wełną mineralną 30 cm i budynek jest niepodpiwniczony. No i oczywiście ma wentylację zgodną ze standardami. Teraz wykaż, że taki dom ma emisyjność o 50% wyższą od takiego z dodatkową warstwą ze styropianu.

Dom bez schodów

Tak… Można by mieszkać. Ogrodnik na pełen etat. Do tego sprzątaczka. A, jeszcze wygospodarować przytulne pomieszczenie, np. do oglądania telewizji, w którym na wyciągnięcie ręki byłby stolik do odstawienia filiżanki, miejsce na gazetę czy książkę i okulary, schowek na koc bo w przeciwnym wypadku trzeba by zatrudnić kogoś do osobistej obsługi.

Wielkie pomieszczenia są od parady, ale nie do życia. Tylko komuś, kto spędził życie w blokowych klitkach taki dom może wydawać się rajem.wenus

Dom bez schodów

Oczy przecieram – 253 m2 dla pary emerytów?! Czy ktos sobie umie wyobrazic osoby 65 + lub moze 75+ , ktore maja do posprzatania lub utrzymania ( ogrzewanie ) dom o takiej powierzchni?Trzeba zatrudnic osobę ktora conajmniej raz w tygodniu przez 12 godzin bedzie sprzatać.

Jesli emeryci sa jeszcze młodzi to moze zapytajmy ich jak będa osobami 75 + jak sobie radzą z utrzymaniem domu, sprzątaniem i w jaki sposób wyszukuja gosposie , ktore pewnie zmieniają się jak w kalejdoskopie. 235 m2= cztery przecietne mieszkania w Polsce.Osoba 75+ bardzo często nie daje rady posprzątać 30 m3 .

Re: Dom bez schodów

Cóż – to było do przewidzenia. Większości ludzi trudno zaakceptować coś innego, niż architektoniczna wersja discopolo, czyli typowy burakowaty, pseudo XIX-wieczny „dworek z kolumienkami”.

To jest jeden z najładniejszych domów, jakie widziałem w życiu. Kwintesencja modernistycznej awangardy z lat 50′ i 60′.

Pozdrawiam

Keep Rockin’Sixties forever! —

forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=50173

www.johnnykalesony.republika.pl

God Save The Kinks!

Dom bez schodów

Kto wam architekci dyplomy dawał ? Dom jest beznadziejny. Fatalnie rozplanowana ergonomia. Całkowity brak kuchni. Wnętrza za dużą kasę z totalnym bezguściem. Nie widzę powodów do dumy tylko do zażenowania. Wnętrze zaprojektowane tak jak wszystko inne co potraficie narysować. Na dużej przestrzeni zaprojektowaliście mieszkanie z blokowiska. Tandeta za miliony.