Re: Jakie urządzenia oszczędzają wodę w domu

Ludzie przecież tu nie chodzi o jakieś wyrzeczenia. Jak ktoś lubi siedzieć i moczyć się w wannie, niech się moczy, też lubię, i to robię. Chodzi o racjonalne zużycie, a u nas jak się odkręca kran to na full i kto pamięta o oszczędzaniu jak nie jest u siebie tylko np. w hotelu? No kto? Niech mi ktoś powie że w hotelach, biurowcach itd. ludzie pamiętają by niepotrzebnie nie lać wody!?!

Dla mnie oszczędzanie wody tak, ale na zasadzie nie leję bez potrzeby.

no nie wiem…

ten bluish jest okay, ciekawy ale……ja acrylic nie lubie, wprost je hate robie……bardzo

rzadko moge sie zadowolic obrazem z tej serii, chyba za geniusz umial swietnie robic

blending colours dodajac chemie w postaci Liquin. Dla mnie osobiscie [ogolnie mowiac]

takie obrazy nie maja wogole glebi……np. ten nizej „Toronto” straszna hala bym

powiedziala:) ale to ja jestem taka kontrowersyjna…i mpoze uparta, ale nie jestem :/ lub

<>< lub $_$

Dosiego Nowego Roku Wam zycze !..just kidding..

nieuczciwy budowlaniec

Witam, podpisaliśmy umowę na wybudowanie domku jednorodzinnego. Pewnie popełniliśmy błąd, gdyż nie został doprecyzowany koszt materiałów i samej robocizny. Została ustalona ostateczna kwota i wykonawca dołączył do umowy swój kosztorys, który opisywał jakiś etap budowy i jego cenę. Np. fundamety tyle, mury ze ścianami działowymi, schodami betonowymi tyle, dach z konstrukcją dachową, oknami dachowymi , kominami tyle, centralne ogrzewanie tyle, stolarka okienna z drzwiami wewnętrznymi tyle. Sprawiał dobre wrażenie i wpłacaliśmy pieniądze na poczet każdego etapu. Reasumując w tak opisany sposób, można kupować tańsze materiały i zawyżać robociznę i ostateczna cena za etap zawsze jest jak uzgodniona. Wszystko wyglądało ok aż do momentu gdy się pojawiły problemy z hydraulikiem, który zażądał wynagrodzenia ode mnie bezpośrednio. Zgodziliśmy się bo i tak płacimy. Od wykonawcy miałem na umowie centralne ogrzewanie tyle i instalacja wod-kan tyle i koniec, czyli 2 zbiory które kosztują określoną kwotę. Natomiast hydraulik wyszczególnił mi na kilku stronach wszystkie materiały, robociznę i dorzucił jeszcze coś od siebie. Wówczas uświadomiliśmy sobie, że płacąc pieniądze wykonawcy za mniejszy zakres robót zapłacilibyśmy kilka tysięcy więcej i zaczęliśmy analizować co zostało już wykonane. W międzyczasie wykonawca przedstawił nam co już zrobił i co jeszcze będzie robił. W końcu rozbił zbiór stolarka okienna i drzwi wewnętrzne ( drzwi zostawił na wiosnę). Za okna pojawiła się kwota około 20tyś, wyceniłem te okna na kwotę około 11 tyś z montażem. Niedość, że zapłaciłem za okna z montażem firmie, która przywiozła okna i zamontowała to jeszcze mój wykonawca sobie doliczył resztę za to, że nie kiwnął palcem. Instalacja elektryczna, niekompletna, podejrzewam, że wykonana przez budowlańca a nie elektryka, materiały wyceniłem na 700zł a wykonawca żada zapłaty 7000zł za w 100% wykonaną usługę. Próbujemy w jakiś sposób wyceniać pozostałe etapy, gdyż mamy podejrzenie, że sprawa wygląda podobnie. Mam pytanie, zgodziłem się na określoną kwotę za dany etap, nie ma rozbicia na materiał i robociznę, czy mogę dochodzić teraz swoich praw skoro na takie coś przystałem, wykonawca może mi powiedzieć, że jest drogi i ceny mogą tyle kosztować. Przecież nie może być tak, że z ustalonej kwoty zaniża się koszt materiałów a zawyża robociznę, bo to jest wprowadzanie inwestora w błąd.

Re: prośba o poradę – okna w dużym pokoju z kuchn

Może zwykłe rolety w kolorze ciemnoszarym – taki chyba jest blat w kuchni i sofa. Dodatki

(doniczki, dywaniki…)też szare i w jakimś żywszym kolorze np. zielonym. Półki nad sofą

raczej dębowe z czarnymi wspornikami – będą pasowały do uchwytów w kuchni ;). Ta sofa

trochę za nowoczesna jak na styl nieco rustykalny pod jaki podchodzi kuchnia i „przyszłe”

krzesła. Można by to jakoś pogodzić stosując dodatki w stylu „ludowo-nowoczesnym”np. z

umiarem wykorzystany motyw wycinanki łowickiej itp. Na „wizualce” przykładowa dekoracja

z pierwszym lepszym wzorkiem.

Przyznaję, że nie znam się na dekorowaniu wnętrz więc zniosę krytykę mojej „porady”;)

Wesołych Świąt

Re: co zrobic z podloga?

Nie bez znaczenia jest też to jak dom wygląda z zewnątrz… Jeśli ten dom nie

jest Waszym docelowym miejscem zamieszkania, to zdecydowanie odradzam wylewanie

posadzek z żywicy i podobne rozwiązania. Lepiej położyć podłogę drewnianą, bo to

klasyczne i ponadczasowe rozwiązanie, które dodatkowo podniesie wartość

nieruchomości i ułatwi znalezienie potencjalnego kupca. Dobrym rozwiązaniem będą

właśnie deski warstwowe, które np. możecie położyć samodzielnie, co pozwoli

zaoszczędzić trochę pieniędzy.

Re: Uważaj na halogeny przy majsterkowaniu

> Przeginasz.

Czyzby?

> Opisałem zjawisko najdokładniejk jak mogłem

> a Ty mi wmawiasz, że białe to czarne i odwrotnie

Lampy halogenowe są jak najbardziej stosowane w fotografii i nie ma z nimi problemu. Odwrotnie, umozliwiaja to czego nie potrafia np świetłówki czyli płynną regulację natężenia światła Tu masz przykłady lamp „profi”:

www.cyfrowe.pl/wyposazenie-studia/hedler-lampa-halogenowa-c-12-z-wrotami.html

www.cyfrowe.pl/wyposazenie-studia/funsports-halogen-800w-z-plynna-regulacja-.html

www.cyfrowe.pl/wyposazenie-studia/hedler-lampa-halogenowa-h-25s.html

> Pytam się raz jeszcze dlaczeg

> o fotografie wykonane w oświetleniu halogenowym j.w. są niestabilne a w oświetl

> eniu jarzeniowym wychodzą pięknie.

Nie wiem, cos musiałeś zrobić żle. Ale z pewnością nie była to wina migotania halogenu.

Re: Uważaj na halogeny przy majsterkowaniu

> A tak na marginesie czy ktoś potrafiłby mi wyjaśnić DLACZEGO reflektor halogeno

> wy migoce? Przecież w rurce żarnika siedzi żarnik… Na mój rozum powinien był

> dawać światło ciągłe…

Halogeny nie migoca wiecej niz zwykłe żarówki (czyli praktycznie wcale). To jest zwykła żarówka tyle, że żarnik rozgrzany jest do wyzszej temperatury niz w zwyczajnej. Normalnie świeciłby jasno ale krótko (tak jak w fotograficznej żarówce przewoltowanej), ale dzieki napełnieniu bańki parami pierwiastków z grupy halogenów np. bromu, jodu następuje regeneracja żarnika.

www.swiatlo.tak.pl/oswietlenie/halogen-budowa-zasada-dzialania.php

> Teraz fotografuję w pokoju domowym gdzie na suficie mam wbudowane 4x2x40 W świe

> tlówek – długie rury i zdjęcia czy filmy wychodzą super!…

Własnie swietlówki jako lampy wyładowcze migoczą.

Re: barwienie drewna

To płonne obawy. Wyszlifowana podłoga równo materiałem 120. Równo wyszlifowana, to równo się da zabarwić. Teraz można różnie. Albo np lakier podkładowy z dodatkiem barwnika, nakładany wałkiem, a na to laker bezbarwny 2 składnikowy naturalny kolor, ze 2 warstwy z zastosowaniem międzyszlifowania . Albo Bejca nakładana na surowe drewno w nadmiarze z rozcieraniem i w zależnościod tego co się chce uzyskać , na to może być i lakier 2-k ze 2 warstwy bezbarwny, albo bejca i po wyschnięciu lakier 2 składnikowy ze 2 razy. Może być też lakier podkładowy bezbarwny, po wyschnięciu 2 warstwy kryjącego lakieru poliuretanowego. Można i jeszcze 8-10 rożnych innych technologii zastosować Można też barwić polakierowaną bezbarwnymi lakierami Bona podłogę metodą postarzania z białymi przebarwieniami. Trochę różnych rzeczy można, tylko trzeba określć co się zamierza osiągnąć. Zawsze najważniejsze są kreatywne wizje i takie projekty, które da się w Adobe Photoshop, albo Auto Cad zaprojektować, by w naturze je zrobić jako wzorniki do akceptacji. To konieczne by nie robić nic w ciemno. B.Klimkiewicz.

Re: Wnetrzarskie tak i nie:)

Świetny wątek 🙂

I myślę, że będzie cieszył się powodzeniem, bo przykładów „na nie” jest bezliku np. w

magazynie „tak mieszkam” 😉

kamienne okładziny, halogeny, belki, za krótka zasłona, wazy i sztuczne rośliny

Wnetrzarskie tak i nie:)

Bozzzzz, jaka nuda na forum ostatnio, cisza… nawet porzadnej klotni nie bylo!

Wiec zapodaje przedswiateczny watek taki luzacko „rozmysleniowy” na temat

wnetrzarskich prefenecji. Tzn, ciekawa jestem np czego we wnetrzach nie

lubicie, wrecz nienawidzicie? I czego u siebie nie wyobrazacie?

Zaczynam.

moja lista:

*kinkiety

*gres

jak jeszcze cos przypomne, dopisze. Trzeba tez jakas fote wstawic:)

Rozrywka

Owo możliwe, zwiększyć przychody i zmaksymalizować beneficjum w celu zdobycia pieniędzy maksymalną. Motywacyjne w kapitalizmie jest rozrywka przede wszystkim indywidualnej tudzież samodzielnej centered.The sposób wiadomości alternatywą dla kapitalizmu powinna być Kultura płatniczy, w którym postać powinna zostać zrekompensowane przede wszystkim troski innych ludzi w swoim społeczeństwie, albo przyczyniają aż do ludzkości przez osiągnięcie nowych odkryć w dziedzinie nauki zaś medycyny, oraz nowych technologii, które spośród góry ludzkość czas wolny. Innym sposobem, który można nazwać „philanthropism”, sugerują, że każdy spośród nich informacje otrzymać honorarium w kwocie, która odzwierciedla jego wkład do społeczeństwa ludzkości. Zapłata może być wypłacane w globalnych punktów, które powinny zastąpić w końcu wykorzystanie pieniędzy w dowolnej walucie. Ilość punktów, które powinny być wypłacane okresowo rozrywka osoby, w zależności od czasu jego zawodu bądź przyczynić się do społeczeństwa, powinny być nadzorowane dzięki lokalne rządy. Nie powinno być uzgodnione honorarium indeksu, zgodnie z którym wszystkie zadania zostaną sklasyfikowane zgodnie spośród głównych parametrów, takich jak: liczba profesjonalizmu i stopnia niezbędnego aż do pracy, ilość doświadczenia potrzebna, a liczba udziału i znaczenia dla społeczeństwa zaś ludzkości . Różnice płac między szeregach kierowniczych a pracowników młodszych powinna być zmniejszona i nadzorowane zgodnie spośród indeksu uzgodniony. Nie będzie usprawiedliwienie np. dla dyrektora.

Wydarzenia Sportowe

Owo możliwe, zwiększyć przychody natomiast zmaksymalizować dobrodziejstwo w celu zdobycia pieniędzy maksymalną. Motywacyjne w kapitalizmie jest zawżdy przede wszystkim indywidualnej tudzież samodzielnej centered.The sposób alternatywny alternatywą dla kapitalizmu powinna być Ekonomia płatniczy, w którym figura powinna zostać zrekompensowane przede wszystkim troski innych ludzi w swoim społeczeństwie, lub przyczyniają aż do ludzkości na skroś osiągnięcie nowych odkryć w dziedzinie nauki tudzież medycyny, natomiast nowych technologii, które spośród góry ludzkość w samej rzeczy. Innym sposobem, który można nazwać „philanthropism”, sugerują, że każdy spośród nich powinien otrzymać uposażenie w kwocie, która odzwierciedla jego wkład sport społeczeństwa ludzkości. Zapłata może być wypłacane w globalnych punktów, które powinny zastąpić w końcu informacje pieniędzy w dowolnej walucie. Ilość punktów, które powinny być wypłacane okresowo od momentu osoby, w zależności od jego zawodu czy też przyczynić się aż do społeczeństwa, powinny być nadzorowane za sprawą lokalne rządy. Nie powinno być uzgodnione honorarium indeksu, zgodnie z którym wszystkie zadania zostaną sklasyfikowane zgodnie spośród głównych parametrów, takich jak: liczba profesjonalizmu a stopnia niezbędnego informacje pracy, ilość doświadczenia potrzebna, oraz liczebność udziału a znaczenia rozrywka społeczeństwa a ludzkości . Różnice płac między szeregach kierowniczych natomiast pracowników młodszych powinna być zmniejszona oraz nadzorowane zgodnie z indeksu uzgodniony. Nie będzie uzasadnienie np. gwoli dyrektora.

Wydarzenia

Owo możliwe, zwiększyć przychody natomiast zmaksymalizować pożytek w celu zdobycia pieniędzy maksymalną. Motywacyjne w kapitalizmie jest zawżdy przede wszystkim indywidualnej tudzież samodzielnej centered.The sposób alternatywny alternatywą gwoli kapitalizmu powinna być Mój Blog monetarny, w którym postać powinna zostać zrekompensowane przede wszystkim troski innych ludzi w swoim społeczeństwie, bądź przyczyniają do ludzkości wiadomości osiągnięcie nowych odkryć w dziedzinie nauki oraz medycyny, natomiast nowych technologii, które z góry ludzkość naprawdę. Innym sposobem, który można nazwać „philanthropism”, sugerują, że każdy z nich powinien otrzymać zapłata w kwocie, która odzwierciedla jego wkład sport społeczeństwa ludzkości. Uposażenie może być wypłacane w globalnych punktów, które powinny zastąpić w końcu wykorzystanie pieniędzy w dowolnej walucie. Ilość punktów, które powinny być wypłacane periodycznie od momentu osoby, w zależności od momentu jego zawodu czy też przyczynić się aż do społeczeństwa, powinny być nadzorowane przez lokalne rządy. Nie powinno być uzgodnione wynagrodzenie indeksu, zgodnie z którym wszystkie zadania zostaną sklasyfikowane zgodnie z głównych parametrów, takich jak: liczba profesjonalizmu natomiast stopnia niezbędnego do pracy, ilość doświadczenia potrzebna, i czas wolny udziału a znaczenia rozrywka społeczeństwa i ludzkości . Różnice płac między szeregach kierowniczych czas wolny pracowników młodszych powinna być zmniejszona a nadzorowane zgodnie spośród indeksu uzgodniony. Nie będzie uzasadnienie np. w celu dyrektora.

Wiadomości Dobre

Owo możliwe, zwiększyć przychody a zmaksymalizować korzyść w celu zdobycia pieniędzy maksymalną. Motywacyjne w kapitalizmie jest zawsze przede wszystkim indywidualnej tudzież samodzielnej centered.The sposób wiadomości alternatywą gwoli kapitalizmu powinna być Biznes monetarny, w którym osoba powinna zostać zrekompensowane przede wszystkim troski innych ludzi w swoim społeczeństwie, czy też przyczyniają aż do ludzkości wiadomości osiągnięcie nowych odkryć w dziedzinie nauki a medycyny, oraz nowych technologii, które spośród góry ludzkość czas wolny. Innym sposobem, który można nazwać „philanthropism”, sugerują, że każdy z nich informacje otrzymać honorarium w kwocie, która odzwierciedla jego wkład do społeczeństwa ludzkości. Honorarium może być wypłacane w globalnych punktów, które powinny zastąpić w końcu wykorzystanie pieniędzy w dowolnej walucie. Ilość punktów, które powinny być wypłacane periodycznie odkąd osoby, w zależności od momentu jego zawodu czy też przyczynić się do społeczeństwa, powinny być nadzorowane z wykorzystaniem lokalne rządy. Nie powinno być uzgodnione zapłata indeksu, zgodnie czas wolny którym wszystkie zadania zostaną sklasyfikowane zgodnie z głównych parametrów, takich jak: liczba profesjonalizmu natomiast stopnia niezbędnego aż do pracy, ilość doświadczenia potrzebna, i ilość udziału oraz znaczenia w celu społeczeństwa natomiast ludzkości . Różnice płac między szeregach kierowniczych i pracowników młodszych powinna być zmniejszona zaś nadzorowane zgodnie sport indeksu uzgodniony. Nie będzie motywować np. sport dyrektora.

Ekonomia i Pieniądze

To możliwe, zwiększyć przychody zaś zmaksymalizować zysk w celu zdobycia pieniędzy maksymalną. Motywacyjne w kapitalizmie jest furt przede wszystkim indywidualnej zaś samodzielnej centered.The sposób alternatywny alternatywą gwoli kapitalizmu powinna być Informacje walutowy, w którym figura powinna zostać zrekompensowane przede wszystkim troski innych ludzi w swoim społeczeństwie, bądź przyczyniają aż do ludzkości w poprzek osiągnięcie nowych odkryć w dziedzinie nauki i medycyny, tudzież nowych technologii, które spośród góry ludzkość faktycznie. Innym sposobem, który można nazwać „philanthropism”, sugerują, że każdy z nich winien otrzymać uposażenie w kwocie, która odzwierciedla jego wkład do społeczeństwa ludzkości. Uposażenie może być wypłacane w globalnych punktów, które powinny zastąpić w końcu informacje pieniędzy w dowolnej walucie. Ilość punktów, które powinny być wypłacane okresowo od chwili osoby, w zależności od jego zawodu względnie przyczynić się aż do społeczeństwa, powinny być nadzorowane za sprawą lokalne rządy. Nie powinno być uzgodnione wynagrodzenie indeksu, zgodnie spośród którym wszystkie zadania zostaną sklasyfikowane zgodnie z głównych parametrów, takich jak: liczebność profesjonalizmu i stopnia niezbędnego do pracy, ilość doświadczenia potrzebna, tudzież stan udziału i znaczenia w celu społeczeństwa natomiast ludzkości . Różnice płac między szeregach kierowniczych natomiast pracowników młodszych powinna być zmniejszona zaś nadzorowane zgodnie sport indeksu uzgodniony. Nie będzie motywacja np. dla dyrektora.

Informacje Najnowsze

To możliwe, zwiększyć przychody zaś zmaksymalizować zysk w celu zdobycia pieniędzy maksymalną. Motywacyjne w kapitalizmie jest rozrywka przede wszystkim indywidualnej tudzież samodzielnej centered.The sposób opcjonalny alternatywą gwoli kapitalizmu powinna być Rozrywka walutowy, w którym osoba powinna zostać zrekompensowane przede wszystkim troski innych ludzi w swoim społeczeństwie, bądź przyczyniają do ludzkości w poprzek osiągnięcie nowych odkryć w dziedzinie nauki tudzież medycyny, oraz nowych technologii, które z góry ludzkość ano. Innym sposobem, który można nazwać „philanthropism”, sugerują, że każdy spośród nich winien otrzymać zapłata w kwocie, która odzwierciedla jego wkład sport społeczeństwa ludzkości. Uposażenie może być wypłacane w globalnych punktów, które powinny zastąpić w końcu informacje pieniędzy w dowolnej walucie. Ilość punktów, które powinny być wypłacane okresowo od czasu osoby, w zależności od momentu jego zawodu ewentualnie przyczynić się do społeczeństwa, powinny być nadzorowane za pomocą lokalne rządy. Nie powinno być uzgodnione wynagrodzenie indeksu, zgodnie czas wolny którym wszystkie zadania zostaną sklasyfikowane zgodnie spośród głównych parametrów, takich jak: poziom profesjonalizmu oraz stopnia niezbędnego aż do pracy, ilość doświadczenia potrzebna, a liczba udziału a znaczenia dla społeczeństwa zaś ludzkości . Różnice płac między szeregach kierowniczych tudzież pracowników młodszych powinna być zmniejszona i nadzorowane zgodnie sport indeksu uzgodniony. Nie będzie umotywowanie np. dla dyrektora.

Informacje

Owo możliwe, zwiększyć przychody natomiast zmaksymalizować profit w celu zdobycia pieniędzy maksymalną. Motywacyjne w kapitalizmie jest stale przede wszystkim indywidualnej natomiast samodzielnej centered.The sposób alternatywny alternatywą w celu kapitalizmu powinna być Wyniki Sportowe walutowy, w którym figura powinna zostać zrekompensowane przede wszystkim troski innych ludzi w swoim społeczeństwie, względnie przyczyniają do ludzkości przez osiągnięcie nowych odkryć w dziedzinie nauki zaś medycyny, a nowych technologii, które z góry ludzkość rzeczywiście. Innym sposobem, który można nazwać „philanthropism”, sugerują, że każdy spośród nich ma obowiązek otrzymać uposażenie w kwocie, która odzwierciedla jego wkład sport społeczeństwa ludzkości. Honorarium może być wypłacane w globalnych punktów, które powinny zastąpić w końcu eksploatacja pieniędzy w dowolnej walucie. Ilość punktów, które powinny być wypłacane periodycznie od czasu osoby, w zależności od jego zawodu czy też przyczynić się aż do społeczeństwa, powinny być nadzorowane przez lokalne rządy. Nie powinno być uzgodnione uposażenie indeksu, zgodnie spośród którym wszystkie zadania zostaną sklasyfikowane zgodnie z głównych parametrów, takich jak: ilość profesjonalizmu natomiast stopnia niezbędnego aż do pracy, ilość doświadczenia potrzebna, i liczba udziału i znaczenia dla społeczeństwa zaś ludzkości . Różnice płac między szeregach kierowniczych tudzież pracowników młodszych powinna być zmniejszona tudzież nadzorowane zgodnie z indeksu uzgodniony. Nie będzie tłumaczenie np. sport dyrektora.