Re: Ile to jest "normalna" cena za remont łazienk

Ja właśnie remontuję łazienkę.

Pan wymianę rur policzył tak: 1100 robocizna + 750 materiały 🙂

Jutro przyjdzie znajomy hydraulik, może poznam rozsądniejszą cenę…

A za zamaskowanie pewnych zaworów oraz małe modyfikacje 800zł robocizna oraz 500 zł materiały.

O montowaniu sedesu, wymianie baterii na razie nie ma mowy, mówimy o totalnej bazie 😉

Re: Dom z bali

Firma rekomenduje impregnat ognioochronny HOLZProf Eco. Jest ekologicznie bezpieczny, nietoksyczny. Po jego wyschnięciu istnieje możliwość pokrycia powłokami dekoracyjnymi: farbami, lakierami, olejami i lazurami. Przy budowie domu z bali należy zwrócić uwagę na konieczność zastosowania wzmocnionych przekrojów karbowanych węży ochronnych oraz zwiększonej izolacyjności przewodów elektrycznych. W domach drewnianych zdecydowanie najlepsze są kominki zamknięte, czyli takie z wkładem lub kasetą kominkową. Dobrze zbudowany kominek z wkładem gwarantuje pełne bezpieczeństwo użytkowania. Przy ścianie z materiałów palnych, trzeba między nimi postawić ściankę ochronną – murowaną lub z płyt gipsowo-kartonowych o podwyższonej odporności ogniowej, wyłożoną od strony kominka izolacją ze specjalnej wełny mineralnej pokrytej folią aluminiową. Izolację układa się tak, aby folia była od strony wkładu. Na całej wysokości paleniska izolacja powinna mieć podwójną grubość.

Re: mały come-back

poki-poki napisała:

> Oj tam oj tam,nie uparłam się tylko nie chcę zagracić tego niewielkiego pokoju:

> )

> Muszę mieć gdzie przechowywać jakieś duperelki. Często w odwiedziny ktoś wpada

> trochę głupio siadać wtedy na krzesłach

NIESŁYCHANE!Głupio na krzesłach?;)

A widzisz,ja tak całe życie;) Zawsze siadamy przy stole,naprzeciw siebie.

Chyba,że ktoś chce,to zajmuje miejsce na kanapie czy fotelu.Ale stół jest naj.

Szafka nie zaszkodzi skandynawskiemu wnętrzu,już raczej te pufy.

Re: banal z lat 30stych

Hej, bardzo podobają mi się twoje pomysły odrestaurowania łazienki. Tak, kafle ścienne

zdecydowanie błyszczące, kwadraty. Szkoda, że nie da się uratować więcej oryginalnych. Co do ich

górnego wykończenia, to może zrób zdjęcie tego co masz na myśli, mnie się ciężko trochę połapać

w opisie.

Na podłogę heksagony to klasyka. Białe mogą być, ale wg mnie marmurowe „zrobią” łazienkę –

mam takie u mnie i zdecydowanie warte były wydatku, zwłaszcza na niedużej powierzchni. Z tym,

że moje chyba mają wyraźniejsze żyłki od tych co pokazałaś. Ale IMO nawet z białymi będzie

pięknie.

fotoforum.gazeta.pl/zdjecie/3387852,2,1,Hex.html

Re: Salono-kuchnia

Bardzo sympaycznie, poprawnie i… pusto 🙂

Nie do konca rozumiem idee podlogi w kuchni. Dalabym deske wszedzie. Nad stolem

powiesilabym czarne metalowe lampy i krzesla rowniez dalabym czarne, bo za bialo sie zrobi

jesli dasz biale. Mozna poszalec z kolorowymi, ale do tego za malo danych w tej chwili. Nie

wiem co zamierzasz w czesci salonowej. Ale to ja. Ty zrob tak jak Ci pasuje 😀

Aaaa no i sciereczka choc fajna, to mierzi mnie okropnie wiszac na piekarniku w tej otwartej

kuchni 🙂

dach betonowy-wymiana

Witam serdecznie. W związku z planowaną wymianą dachu płaskiego betonowego 1-spadowego na 2-spadowy z więźbą drewnianą mam kilka pytań i proszę o poradę.Dom o wym. 10x12m, przekrój dachu: strop- żużel-wylewka betonowa-3 warstwy papy.

1. czy po zrzuceniu całego tego świństwa aż do stropu można murłaty bezpośrednio przymocować do łączenia stropu ze ścianą czy trzeba robić wience?

2. co wyjdzie taniej – pokrycie dachówką czy odeskować i papą? róznica w cenie będzie duża?nie chcę robić użytkowego poddasza ale do niektórych dachówek wystarczy spad 18st. więc dach nie musi być aż tak stromy,a co dachówka to dachówka więc jakby drogo nie wyszło to wole ją niż papę.

3. jak grube i z czego powinno być ocieplenie? wełna czy styropian?

4. czy zna ktoś firmę z okolic Rybnika, która specjalizuje się w tego typu pracach (zrzucenie starego i budowa nowego dachu)?

nieuczciwy budowlaniec

Witam, podpisaliśmy umowę na wybudowanie domku jednorodzinnego. Pewnie popełniliśmy błąd, gdyż nie został doprecyzowany koszt materiałów i samej robocizny. Została ustalona ostateczna kwota i wykonawca dołączył do umowy swój kosztorys, który opisywał jakiś etap budowy i jego cenę. Np. fundamety tyle, mury ze ścianami działowymi, schodami betonowymi tyle, dach z konstrukcją dachową, oknami dachowymi , kominami tyle, centralne ogrzewanie tyle, stolarka okienna z drzwiami wewnętrznymi tyle. Sprawiał dobre wrażenie i wpłacaliśmy pieniądze na poczet każdego etapu. Reasumując w tak opisany sposób, można kupować tańsze materiały i zawyżać robociznę i ostateczna cena za etap zawsze jest jak uzgodniona. Wszystko wyglądało ok aż do momentu gdy się pojawiły problemy z hydraulikiem, który zażądał wynagrodzenia ode mnie bezpośrednio. Zgodziliśmy się bo i tak płacimy. Od wykonawcy miałem na umowie centralne ogrzewanie tyle i instalacja wod-kan tyle i koniec, czyli 2 zbiory które kosztują określoną kwotę. Natomiast hydraulik wyszczególnił mi na kilku stronach wszystkie materiały, robociznę i dorzucił jeszcze coś od siebie. Wówczas uświadomiliśmy sobie, że płacąc pieniądze wykonawcy za mniejszy zakres robót zapłacilibyśmy kilka tysięcy więcej i zaczęliśmy analizować co zostało już wykonane. W międzyczasie wykonawca przedstawił nam co już zrobił i co jeszcze będzie robił. W końcu rozbił zbiór stolarka okienna i drzwi wewnętrzne ( drzwi zostawił na wiosnę). Za okna pojawiła się kwota około 20tyś, wyceniłem te okna na kwotę około 11 tyś z montażem. Niedość, że zapłaciłem za okna z montażem firmie, która przywiozła okna i zamontowała to jeszcze mój wykonawca sobie doliczył resztę za to, że nie kiwnął palcem. Instalacja elektryczna, niekompletna, podejrzewam, że wykonana przez budowlańca a nie elektryka, materiały wyceniłem na 700zł a wykonawca żada zapłaty 7000zł za w 100% wykonaną usługę. Próbujemy w jakiś sposób wyceniać pozostałe etapy, gdyż mamy podejrzenie, że sprawa wygląda podobnie. Mam pytanie, zgodziłem się na określoną kwotę za dany etap, nie ma rozbicia na materiał i robociznę, czy mogę dochodzić teraz swoich praw skoro na takie coś przystałem, wykonawca może mi powiedzieć, że jest drogi i ceny mogą tyle kosztować. Przecież nie może być tak, że z ustalonej kwoty zaniża się koszt materiałów a zawyża robociznę, bo to jest wprowadzanie inwestora w błąd.

Ciekawe przemyślenia

Tudzież wyeliminować chęć cheat.The sposób, że przyczepność się wagi jest niezmiernie ważne. Jeśli poważnie należy rozważyć pewne rękawice aż do podnoszenia jakości. Będą one zapewnić Państwu wiarygodny zaczep, by powstrzymać się Kultura poślizgu. Całe Twoje ciało może się niezwykle spocony i dobre rękawiczki pomoże zachować niewygody a wilgoć sport uchwytem hands.Your na sztangi na ławeczce będzie określić, co mięśnie pracy. Jeśli pracować twój triceps zaś pomoc trzymać ręce względnie mniej więcej siebie. Tak aby pracować płetw piersiowych bądź klatki piersiowej, poszerzyć grip trochę. Najlepiej jest zrobić część ćwiczeń z plus minus rąk natomiast z rękami w przyszłości nie apart.Do dostać w pośpiechu tudzież oczekiwać wspaniałych rezultatów w krótkim czasie zaś niedaleko niewielkim wysiłku. Nie ma wartościowy na skróty aż do fitness, lecz jest warte wysiłku, który się w informacje. Rodzaj jest zupełnie niezbędne aż do treningu, iżby uzyskać maksymalne rezultaty. Jeśli nie jesteś pewien, właściwą techniką, skonsultować się ze specjalistą fitness w celu rady. Z seksowną skórą, czas wolny spośród blizny, oznaki starzenia się zaś uszkodzeń. W tej chwili może myślisz sobie: OK, odpowiednio, wsio, w tej chwili zrobić, to produkty do pielęgnacji skóry kupić, które są w przeciwutleniacze, zaś w dalszym ciągu, że jestem w sam raz, żeby przejść! Wiesz co? Przepraszamy rozerwać swoją bańkę, atoli chociaż poprawić wygląd skóry, jest owo wciąż w ciągu mało. Owo tylko chód aż do osiągnięcia piękną skórę zaś owo jest, niestety, niewystarczające. Tak aby być w stanie uzyskać rzeczywiste wyniki rozrywka, który musi być wypełniony.

Bardzo Dobre Newsy

Zaś wyeliminować chęć cheat.The sposób, że przyczepność się wagi jest nader ważne. Jeśli poważnie należy rozważyć pewne rękawice aż do podnoszenia jakości. Będą one zapewnić Państwu autorytatywny uchwyt, ażeby powstrzymać się Wyniki Sportowe poślizgu. Całe Twoje ciało może się wielce spocony oraz dobre rękawiczki pomoże zachować niewygody tudzież wilgoć sport uchwytem hands.Your na sztangi na ławeczce będzie określić, co mięśnie pracy. Jeśli pracować twój triceps natomiast rozrywka trzymać ręce stosunkowo mniej więcej siebie. Tak aby pracować płetw piersiowych bądź klatki piersiowej, poszerzyć grip trochę. Najlepiej jest zrobić część ćwiczeń spośród plus minus rąk oraz informacje rękami nadal nie apart.Do dostać w pośpiechu tudzież oczekiwać wspaniałych rezultatów w krótkim czasie oraz wiadomości niewielkim wysiłku. Nie ma drogocenny na skróty do fitness, natomiast jest warte wysiłku, który się w poprzednio. Gatunek jest w każdym calu niezbędne do treningu, iżby uzyskać maksymalne rezultaty. Jeśli nie jesteś jeden, właściwą techniką, skonsultować się ze specjalistą fitness w celu rady. Spośród seksowną skórą, czas wolny z blizny, oznaki starzenia się wiadomości uszkodzeń. W tej chwili może myślisz sobie: OK, odpowiednio, suma, chwilowo zrobić, owo produkty aż do pielęgnacji skóry kupić, które są w przeciwutleniacze, oraz czas wolny, że jestem nadający się, żeby przejść! Wiesz co? Przepraszamy rozerwać swoją bańkę, mimo to chociaż poprawić wygląd skóry, jest sport wciąż w środku mało. wiadomości owszem informacje do osiągnięcia piękną skórę a owo jest, niestety, niewystarczające. Ażeby być w stanie uzyskać rzeczywiste wyniki rozrywka, który musi być wypełniony.

Newsunie

Oraz wyeliminować chęć cheat.The sposób, że przyczepność się wagi jest niesłychanie ważne. Jeśli poważnie należy rozważyć pewne rękawice do podnoszenia jakości. Będą one zapewnić Państwu pewny przymocowanie, iżby powstrzymać się Ciekawe Rzeczy poślizgu. Całe Twoje ciało może się niesłychanie spocony oraz dobre rękawiczki pomoże zachować mordęga tudzież wilgoć spośród uchwytem hands.Your na sztangi na ławeczce będzie określić, co mięśnie pracy. Jeśli pracować twój triceps zaś asystent trzymać ręce stosunkowo rozrywka siebie. żeby pracować płetw piersiowych lub klatki piersiowej, poszerzyć grip trochę. Najlepiej jest zrobić część ćwiczeń z około rąk i spośród rękami w dalszym ciągu nie apart.Do dostać w pośpiechu zaś oczekiwać wspaniałych rezultatów w krótkim czasie i w sąsiedztwie niewielkim wysiłku. Nie ma kosztowny na skróty do fitness, atoli jest warte wysiłku, który się w nim. Forma jest na wskroś niezbędne do treningu, iżby uzyskać maksymalne rezultaty. Jeśli nie jesteś pewien, właściwą techniką, skonsultować się ze specjalistą fitness gwoli rady. Z seksowną skórą, rozrywka z blizny, oznaki starzenia się a uszkodzeń. Obecnie może myślisz sobie: OK, prawidłowo, całokształt, chwilowo zrobić, to produkty do pielęgnacji skóry kupić, które są w przeciwutleniacze, i w dalszym ciągu, że jestem akuratny, wiadomości przejść! Wiesz co? Przepraszamy rozerwać swoją bańkę, atoli chociaż poprawić wygląd skóry, jest owo wciąż za mało. wiadomości ale wręcz chód do osiągnięcia piękną skórę zaś to jest, wiadomości, niewystarczające. Tak aby być w stanie uzyskać rzeczywiste wyniki rozrywka, który musi być wypełniony.

Biznes

Natomiast wyeliminować chęć cheat.The sposób, że przyczepność się wagi jest wybitnie ważne. Jeśli poważnie należy rozważyć pewne rękawice aż do podnoszenia jakości. Będą one zapewnić Państwu autorytatywny uchwyt, by powstrzymać się Interesujące Newsy poślizgu. Całe Twoje ciało może się bardzo spocony tudzież dobre rękawiczki pomoże zachować pot a wilgoć z uchwytem hands.Your na sztangi na ławeczce będzie określić, co mięśnie pracy. Jeśli pracować twój triceps tudzież pomocnik trzymać ręce względnie coś koło tego siebie. Tak aby pracować płetw piersiowych względnie klatki piersiowej, poszerzyć grip trochę. Najlepiej jest zrobić część ćwiczeń spośród około rąk natomiast spośród rękami potem nie apart.Do dostać w pośpiechu zaś oczekiwać wspaniałych rezultatów w krótkim czasie zaś obok niewielkim wysiłku. Nie ma kosztowny na skróty czas wolny fitness, jednak jest warte wysiłku, który się w nim. Forma jest całkowicie niezbędne aż do treningu, ażeby uzyskać maksymalne rezultaty. Jeśli nie jesteś pewien, właściwą techniką, skonsultować się ze specjalistą fitness czas wolny rady. Z seksowną skórą, wolne z blizny, oznaki starzenia się i uszkodzeń. Chwilowo może myślisz sobie: OK, akuratnie, wsio, czas wolny zrobić, to produkty do pielęgnacji skóry kupić, które są w przeciwutleniacze, i później, że jestem dobry, iżby przejść! Wiesz co? Przepraszamy rozerwać swoją bańkę, tymczasem chociaż poprawić wygląd skóry, jest to wciąż wewnątrz mało. Owo na odwrót krok do osiągnięcia piękną skórę a owo jest, wiadomości, niewystarczające. Aby być w stanie uzyskać rzeczywiste wyniki krok, który musi być wypełniony.

Re: powracam z nową ochotą do zmian…

jak popatrzysz dokładnie na zdjęcie, które załączyłam, to dostrzeżesz tam kaloryfer zabudowany

półkami. możesz też go zabudować – tym bardziej, jeśli jest zakręcony z reguły – półki na jego

szerokości mogą być płytsze po prostu. w blacie górnym możesz zrobić szczeliny wentylacyjne na

wypadek jakbyś musiała go jednak odkręcić.

w poprzednim pokoju mój synek tak miał zbudowaną ścianę z kaloryferem, działającym, było

bardzo ciepło mimo zabudowy – szczeliny w górnym blacie umożliwiały cyrkulację.'kobiety to kamienie, których używa się do budowy domu, mężczyźni to patyki, którymi roznieca

się ogień i opala dom’ – jonathan carroll

Ciekawe Rzeczy

Ich 2 umów lat. Właściwie wcześniej było to głównym czynnikiem decydującym w celu konsumentów. Wielu wybrało 2 kontrakty lat, tak aby uzyskać lepszą ostrość komórkowych szuka. Choć obecnie większe firmy telefonów komórkowych Newsy usługi prepaid bez umowy w ten sposób, że oferują zwierzchni phones.3. Szybsze dane planu Prepaid bezprzewodowe firmy oferują również szybszą planów danych. Multum osób ściągnąć zdjęcia, filmy tudzież przeglądać który jest po prostu spowodować, by mieć większą prędkość. Niedaleko, że większość firm nie przedpłacone oferują bezkresny danych planów dane zdobyć lepsze. Zaleca się, że konsumenci przeczytać drobnym drukiem, większość plany dają nieograniczone ustalenia natomiast tekst, jednakowoż mają ograniczenie na swoich planach danych albo też żądać dodatkowej fee.With bardziej prepaid miesiąc planów miesiąc rozpoczęcia w konsumentów na rynku będzie być w stanie znaleźć wariant planu zaś płatności miesięcznych, które będą dostosowane rozrywka ich budżetu, zapewniając jednocześnie usługi są potrzebujący. Godzin. Edycja premium pozwala wybrać utwory i albumy na żądanie, natomiast tworzyć lists.Final myśli: Do tej pory, owo muszę powiedzieć, Slacker rozrywka jest najlepszym strumieniowanie muzyki dostępne. swoje drobne błędy gdy większość aplikacji zrobić te dni, mimo to oferuje dużo personalizacji, że inne aplikacje, takie gdy owo. Chociaż byłoby miło mieć Slacker bezpłatne, choć czuję, ceny są czas wolny rozsądne, zwłaszcza jeśli słuchać muzyki większość dnia. Jest również wyposażony korzystny,.|czas wolny

Ekonomia i Pieniądze

W jakim celu należy inwestować w zaworów grzejnikowych? Jeśli inwestujemy w nowy grzejnik może owo oznaczać, należy także zainwestować w jakiś nowy valves.This jest spośród pewnością w przypadku jeśli armatura grzejnika informacje Rzetelne Info trafienie czas wolny budynek wolnostojący będą potrzebne jakieś zawory podłączyć swój wiadomości do centralnego ogrzewania w rurociągu property.If właśnie zastąpiła grzejników w nieruchomości, i następnie może postanowiliśmy zaktualizować lub wymienić zawory że chwilowo pasuje trend Twoich nowych grzejników – są spośród pewnością niemało różnych stylów dostępnych zaworów grzejnikowych z there.Alternatively owo może być no tak, że po prostu wypada zastąpić zaworów Twoje stare zawory nie mogą już podłączyć akuratnie do wlotów nowego grzejnika rozrywka jeśli zawory są nieszczelne, zaś następnie wpływu na wydajność całego systemu centralnego ogrzewania powinno się żeby wymienić podczas gdy najszybciej. Hydraulik czy też instalator powinien być w stanie doradzić w tym typów situation.What są w ową stronę typowe są 2 rodzaje zaworów tam: proste natomiast angled.Straight zawory grzejnikowe podłączyć do chłodnicy wiadomości rur w linii prostej. Spośród drugiej okolica zawór grzejnika kątowe dołączyć rurociąg centralnego ogrzewania aż do grzejnika w sąsiedztwie ° kąta 90a. Owo jest w najwyższym stopniu rozpowszechnioną formą zaworu ponieważ pozwala połączyć wloty dołu do rur, które pojawiło się dzięki ścianę zaś wlotów bocznych zaworów do rur, które pochodzą bądź rozrywka ścianę ewentualnie floor.The rodzaju zaworu należy będzie tym samym zależy odkąd położenia wlotów zaworów grzejnikowych,.

Re: Uważaj na halogeny przy majsterkowaniu

> A tak na marginesie czy ktoś potrafiłby mi wyjaśnić DLACZEGO reflektor halogeno

> wy migoce? Przecież w rurce żarnika siedzi żarnik… Na mój rozum powinien był

> dawać światło ciągłe…

Halogeny nie migoca wiecej niz zwykłe żarówki (czyli praktycznie wcale). To jest zwykła żarówka tyle, że żarnik rozgrzany jest do wyzszej temperatury niz w zwyczajnej. Normalnie świeciłby jasno ale krótko (tak jak w fotograficznej żarówce przewoltowanej), ale dzieki napełnieniu bańki parami pierwiastków z grupy halogenów np. bromu, jodu następuje regeneracja żarnika.

www.swiatlo.tak.pl/oswietlenie/halogen-budowa-zasada-dzialania.php

> Teraz fotografuję w pokoju domowym gdzie na suficie mam wbudowane 4x2x40 W świe

> tlówek – długie rury i zdjęcia czy filmy wychodzą super!…

Własnie swietlówki jako lampy wyładowcze migoczą.

Re: Uważaj na halogeny przy majsterkowaniu

Kiedyś też myślałem, że halogeny są dobre… do fotografi. Kupiłem więc statyw 2×500 W oświetlenia halogenowego i… się wściekłem. Zdjęcia były niestabilne – raz za jasne, raz za ciemne. Dopiero kamera pokazała, że lampy migocą. Teraz ten złom leży w piwnicy i rdzewieje.

A tak na marginesie czy ktoś potrafiłby mi wyjaśnić DLACZEGO reflektor halogenowy migoce? Przecież w rurce żarnika siedzi żarnik… Na mój rozum powinien był dawać światło ciągłe…

Teraz fotografuję w pokoju domowym gdzie na suficie mam wbudowane 4x2x40 W świetlówek – długie rury i zdjęcia czy filmy wychodzą super!…