sprawdzenie płyty gazowej

Witam

Jestem w trakcie remontu, płytę gazową podłączył mi pan który robi cały remont. Chciałabym aby ktoś to podłączenie sprawdził. Moje pytanie do Was gdzie i kogo mam szukać, czy myślicie że mogą mi podesłać kogoś ze spółdzielni? Jaki jest koszt takiego sprawdzenia podłączenia, szczelności?

stukanie w łaziencestukanie w łazience

Witam. Właśnie wprowadziliśmy się z żoną do nowego domu. I tu zdziwko. W łazience po kąpieli słychać stuki, cichnące po paru minutach. Przypomina to kapanie wody na jakąś powierzchnię, ale to nie kapiąca woda na brodzik. Dźwięk dochodzi z sufitu, który jest podwieszany. Żona mówi, że po jej prysznicu coś takiego nie występuje, ja ponoć robię więcej pary 🙂

Jaka może być przyczyna i jak zaradzić temu, oprócz brania chłodnego prysznica 🙂

łazienka, pralka

Witam

Przeczytałem wiele wątków o pralkach i mam jeszcze większy mętlik niż przedtem 😉

Do rzeczy

Najbardziej „podchodzą” mi poniższe modele:

Amica AWE510L

bosch WAE 2047 FPL

WHIRLPOOL AWO C 61400

a z nich najbardziej pasuje mi Amica

Czekam na jakieś rady od tych co sie naprawdę znają, bo widzę że tu jest dużo takich osób. 😀

Re: Panele na stare panele

Witam

Jak najbardziej można położyć panele podłogowe na inne panele,przed montażem należy sprawdzić i ewentualnie powiększyć dylatacje w starych panelach,oczywiście panele muszą mieć dobre zamki i dobrze się siebie trzymać.Daje się warstwę podkładu 5mm i na to nowe panele.Pozostaje kwestia gwarancji producent może odmówić udzielenia gwarancji przy takim montażu.Dopuszcza podłoże betonowe i drewniane (tu może zakwestionować laminat jako podłoże drewniane).

pozdrawiam

www.panele.sklep.pl

Re: Panele na stare panele

Witam

Jak najbardziej można położyć panele podłogowe na inne panele,przed montażem należy sprawdzić i ewentualnie powiększyć dylatacje w starych panelach,oczywiście panele muszą mieć dobre zamki i dobrze się siebie trzymać.Daje się warstwę podkładu 5mm i na to nowe panele.Pozostaje kwestia gwarancji producent może odmówić udzielenia gwarancji przy takim montażu.Dopuszcza podłoże betonowe i drewniane (tu może zakwestionować laminat jako podłoże drewniane).

pozdrawiam

www.panele.sklep.pl

półki z płyt gk

Witam, chciałem zrobić wiszącą pojedynczą półkę np na książki z płyty gk, nie wiem natomiast jak zrobić stelaż żeby był stabilny, półka ma mieć koło metra dł, wysokość jakieś 5cm, a szerokość coś koło 30cm. Proszę o porady

Kapitalny remont i przebudowa – ile może potrwać?

Witam Was serdecznie

Moja sytuacja wygląda następująco: jestem w posiadaniu domu typu bliźniak (obydwu połówek). Dom z lat 70, typowy klocek. Do jednej połówki dobudowana jest weranda. Obydwie to około 120 m powierzchni użytkowej. Do każdej zostanie dobudowane około 40m powierzchni biurowej na firmę, a także salon i taras – 2 kondygnacje. Dachy będą podwyższane, spadziste. Wspomniana weranda będzie wyburzana, musi też być równana powierzchnia terenu na obydwu działkach. Jedna połówka jest w kiepskim stanie- zmiany instalacji itp. W obydwu połówkach wymiana okien, przesuwanie ścian, powiększanie łazienek, powiększanie kuchni itp- ogólnie masakra, już się boję:-) Obecnie architekt kończy ostateczną wersję projektu i w listopadzie/grudniu będziemy składać wniosek o pozwolenie na budowę. Jeżeli uda nam się ruszyć z robotami na wiosnę, to ile czasu może minąć do momentu, gdy będzie można już brać się za wykańczanie wnętrz? Architekt mówi, że około 2 lata. Jakie są Wasze doświadczenia.

Z góry dzięki za odp.

Nowe projekty domów na stronie Wybieram Projekt

Witam,

Popularne i lubiane projekty na stronie www.wybieramprojekt.pl

W związku z wieloma zapytaniami, informuję i zapraszam Państwa do prezentacji wstępnych projektów na stronie Wybieram Projekt

Na stronie prezentujemy jedynie kilkadziesiąt projektów domów , jednak korzystamy z oferty wszystkich autorów przy dobraniu projektu pasującego do Państwa potrzeb.

Znamy całą ofertę rynku projektowego, posiadamy ogromną wiedzę na temat projektów, adaptacji, uzyskania pozwolenia na budowę. Czekamy na Państwa zapytania.

Architekt

Znajdziemy projekt pasujący najlepiej do Twoich potrzeb z oferty wszytskich dostępnych projektów na rynku!

kontakt@wybieramprojekt.plZapraszam na stronę wybieramprojekt.pl – pomożemy wybrać projekt domu i sprawdzimy zgodność projektu z decyzją WZ lub MPZP

Polecane projekty domów- na co zwrócić uwagę?

Witam,

Na co zwrócić uwagę przy wyborze projektu? – dylematów i wątpliwości jest wiele.

1. Projekt domu powinien gabarytowo pasować do wymiarów działki wedle wytycznych z prawa budowlanego ( wiecej na stronie http://wybieramprojekt.pl/waska-dzialka-problem-z-usytuowaniem-domu/ )

2. Wymagania indywidualne : czy dodatkowy pokój na dole? czy duża kotłownia? czy podpiwniczenie? czy garaż w bryle budynku? – pomożemy w odpowiednim wyborze projektu ( więcej na stronie : http://wybieramprojekt.pl/napisz/

3. Polecamy domy o prostym obrysie budynku, dachach dwuspadowych, wielospadowych ( symetrycznych ), obniza to koszty budowy i zapewnia optymalne wykorzystanie powierzchni uzytkowej :

Projekty domów polecane : http://wybieramprojekt.pl/projekty/

4. Przed zakupem wyślij prosbe o rysunki techniczne pokazowe i koszty budowy- BEZPŁATNIE!

http://wybieramprojekt.pl/napisz/

Architekt.

e- mail : kontakt@wybieramprojekt.pl

www.wybieramprojekt.pl

Jak wybrać odpowiedni projekt domu

Witam,

Co trzeba wiedzieć wybierając projekt?

1. przeanalizować warunki zabudowy lub miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego

wybieramprojekt.pl/2012/09/19/warunki-zabudowy/

2. sprawdzić zgodność projektu z WZ lub MPZP

3. ustalić swoje wymagania dotyczące projektu

Abym mogła wyszukać prezentacje projektów domów ważne są informacje dodatkowe:

– jaka ma być jego maksymalna powierzchnia?

– czy warunkach zabudowy są ograniczenia powierzchni zabudowy?

– ile ma mieć stanowisk garażowych

– jaka ma być bryła dachu ( wedle warunków zabudowy)?

– jak szeroka jest działka?

Proszę o kontakt bezposrednio na wybieram.projekt@gmail.com

porady są zupełnie bezpłatne!!!!

wybieramprojekt.pl/o-nas/

Ideą portalu Wybieram Projekt jest pomoc i konkretna informacja :

o projekcie gotowym,

o zmianach w projektach,

o szczegółach technicznych projektów,

o tym jak wybrać ten odpowiedni projekt?

o zakupie projektu gotowego,

o zgodności projektu z warunkami zabudowy lub miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego,

o tym jak uniknąć odrzucenia projektu przez starostwo,

o kosztach budowy i ich zróźnicowaniu,

o tym co inwestor wiedzieć powinien przed zakupem działki, projektu ?,

jak uzyskać pozwolenie na budowę ?,

jakie dokumenty inwestor powinien posiadać?

Ideą Portalu jest pomoc w tematach architektoniczno-budowlanych, zapraszamy. wybieramprojekt.pl

Re: A.M Pol ; Ampol – okna ktos cos wie

Witam, ja również wybrałam to firmę. Sprawdziłam ją i byłam przekonana, że dobrej firmie powierzam wymianę okien. Ale jakże szybko przekonałam się, że to co mówiono w procesie sprzedaży to bajki. Przekonywano mnie, że są profesjonalistami, ekipy montażowe nie zmieniają się od 10 lat, firma, która dostarcza parapety – bardzo dobrze się im współpracuje i nigdy nie mieli z nią problemów. Od montażu zaczęły się same problemy. Montaż porażka był reklamowany i poprawiany. Reklamowałam, że niektóre usługi nie działają, które zamawiałam – ok przyjechali poprawili. Od montażu reklamuje parapety, już ponad 2 dwa miesiące i cały czas dostaje wadliwe.

Re: Wanna i kabina Aquaform lub inna

Witam, podbijam temat bo muszę się jutro zmierzyć z marketami – muszę kupić wannę. Wiem, że na pewno akrylową i mam nawet na oku Aquaform – Acrline – największy rozmiar i chcę ją wpuścić nieco w podłogę. Czy ktoś może napisać co nieco o tej wannie? Może znajdzie się ktoś, kto ma i relację zda. Ot!