Jak ogrzać mieszkanie w kamienicy 84 m2

Mam na oku mieszkanie w kamienicy 84 m2 na II piętrze (jeszcze nie podpisałam umowy przedwstępnej). Kamienica nieocieplona rok budowy ok 1940. Strych nad mieszkaniem i klatka schodowa sa nieogrzewane. Okna i drzwi na klatce sa nowe. W mieszkaniu wszystkie okna i drzwi na klatke sa nowe (plastiki). W tej chwili jest tam ogrzewanie elektryczne na piece akumulacyjne. W kuchni i łazience jest ogrzewanie podłogowe elektryczne, do tego jest bojler 80l. w łazience na prąd (prysznic). Mieszkanie jest narożne (3 pokoje z jednej strony mieszkania, a po drugiej kuchnia z łazienką. Po bokach są sąsiedzi. W budynku jest gaz i niektórzy sąsiedzie maja ogrzewanie gazowe.

W środkowym pokoju (salonie) chciałabym podłączyć kozę z szamotem (kupiłam do 1 mieszkania, ale nie było możliwości podłączenia), chciałam nia dogrzewać…powiedzmy wieczorami dla klimatu…

Rozważane możliwości:

1. Pozostawienie ogrzewania tak jak jest.

Przetestowanie ogrzewania przez 1 sezon grzewczy, a potem ewentualnie zmiana na gazowe?

To jest wersja hard core , bo musiałabym robic remont mieszkając tam…nie wyobrażam sobie tego

2. Zmiana ogrzewania na gazowe. Instalacja ogrzewania podłogowego w łazience( i ewentualnie kuchni ?) zasilanego z pieca gazowego. Dodatkowo koza do dogrzewania w salonie. Ciepla woda ogrzewana tez gazem.

Może ktos ma piece akumulacyjne w mieszkaniu i wypowie sie na temat kosztów?

W tym mieszkaniu mam zamiar mieszakc ok 20 lat, no moze nawet dłużej

W mieszkaniu sa sufity podwieszane, czy mozna sufit docieplic wełna mineralną, pościągać kilka płyt i ja tam włożyć? Czy trzeba te sufity robic od nowa?

Problemy z tapetą

Witam,

kilka dni temu rozpoczęłam remont pokoju, podczas którego usiłowałam zdjąć tapetę, jednak za nic nie chce zejść! Tapeta jest kilkuletnia, ma może z 3/4 lata ,a trzyma się jakby miała co najmniej z 30 lat, na początku próbowałam zedrzeć ją na sucho, co nie dawało żadnego sensownego efektu, próbowałam też ciepłą wodą , kilkakrotnie czekając aż woda wsiąknie w tapetę , jednak okazało się, że jej 'tworzywo’ na to nie pozwala, ciężko powiedzieć,że jest wodoodporna ,bo nie ma żadnej warstwy folii, którą przed namoczeniem mogłabym zerwać, kupiłam też preparat do usuwania tapet, który mimo wszystko też trzeba zmieszać z wodą, więc efekt jest naprawdę SŁABY. Nie wiem co mam zrobić z tą nieszczęsną ściana, bo hamuje moje wszystkie działania, tapeta jest już w 1/4 zdarta , a przez to wszystko ściana się poniszczyła, co jeszcze bardziej pogarsza sprawę.

Przechodząc do sedna pytania, bez braku nadziei pytam :

czy w takiej sytuacji położenie nowej tapety na to 3/4 pozostałej tapety i w niektórych miejscach gołej ściany jest możliwe?

Podkreślę ,że w tym momencie nie obchodzi mnie brak profesjonalizmu tylko czy tapeta się przyklei. Może dodam,że tapeta jest cieniutka ,więc nie czuć widocznej różnicy 'poziomu’ pomiędzy tapetą a ścianą.

pozdrawiam

Joanna

nieuczciwy budowlaniec

Witam, podpisaliśmy umowę na wybudowanie domku jednorodzinnego. Pewnie popełniliśmy błąd, gdyż nie został doprecyzowany koszt materiałów i samej robocizny. Została ustalona ostateczna kwota i wykonawca dołączył do umowy swój kosztorys, który opisywał jakiś etap budowy i jego cenę. Np. fundamety tyle, mury ze ścianami działowymi, schodami betonowymi tyle, dach z konstrukcją dachową, oknami dachowymi , kominami tyle, centralne ogrzewanie tyle, stolarka okienna z drzwiami wewnętrznymi tyle. Sprawiał dobre wrażenie i wpłacaliśmy pieniądze na poczet każdego etapu. Reasumując w tak opisany sposób, można kupować tańsze materiały i zawyżać robociznę i ostateczna cena za etap zawsze jest jak uzgodniona. Wszystko wyglądało ok aż do momentu gdy się pojawiły problemy z hydraulikiem, który zażądał wynagrodzenia ode mnie bezpośrednio. Zgodziliśmy się bo i tak płacimy. Od wykonawcy miałem na umowie centralne ogrzewanie tyle i instalacja wod-kan tyle i koniec, czyli 2 zbiory które kosztują określoną kwotę. Natomiast hydraulik wyszczególnił mi na kilku stronach wszystkie materiały, robociznę i dorzucił jeszcze coś od siebie. Wówczas uświadomiliśmy sobie, że płacąc pieniądze wykonawcy za mniejszy zakres robót zapłacilibyśmy kilka tysięcy więcej i zaczęliśmy analizować co zostało już wykonane. W międzyczasie wykonawca przedstawił nam co już zrobił i co jeszcze będzie robił. W końcu rozbił zbiór stolarka okienna i drzwi wewnętrzne ( drzwi zostawił na wiosnę). Za okna pojawiła się kwota około 20tyś, wyceniłem te okna na kwotę około 11 tyś z montażem. Niedość, że zapłaciłem za okna z montażem firmie, która przywiozła okna i zamontowała to jeszcze mój wykonawca sobie doliczył resztę za to, że nie kiwnął palcem. Instalacja elektryczna, niekompletna, podejrzewam, że wykonana przez budowlańca a nie elektryka, materiały wyceniłem na 700zł a wykonawca żada zapłaty 7000zł za w 100% wykonaną usługę. Próbujemy w jakiś sposób wyceniać pozostałe etapy, gdyż mamy podejrzenie, że sprawa wygląda podobnie. Mam pytanie, zgodziłem się na określoną kwotę za dany etap, nie ma rozbicia na materiał i robociznę, czy mogę dochodzić teraz swoich praw skoro na takie coś przystałem, wykonawca może mi powiedzieć, że jest drogi i ceny mogą tyle kosztować. Przecież nie może być tak, że z ustalonej kwoty zaniża się koszt materiałów a zawyża robociznę, bo to jest wprowadzanie inwestora w błąd.

Kolorystyka to pikuś

Jezuzjezu,pusty smiech mnie czasem ogarnia,kiedy czytam takie wpisy,jak autorki watku.

A pózniej zgroza.

Ale powstrzymam się od komentarzy,bo wszystkie są pedagogiczne,więc więcej mogą

zdziałać.

Bo ja to z grubej rury walę i właścicielka falki uciec może;)

Re: Plis, pliss, plisss…

magdusiu, nie jest wcale źle u was aż tak, nie popadaj w deresję!

po pierwsze, fajne te besty białe. po drugie przyjemna podłoga, wypoczynek OK.

nie ma co rozdzierać szat. trzeba lifing tylko zrobić.

przydałyby się zdjęcia z jaśniejszego dnia, bo te słabe.

moim zdaniem powinnaś w pierwszej kolejności usunąć wszystkie te drobne durnostoiki stojące

na bestach. odsunąć niskie komódki w prawo, żeby był dystans między tym

wyższą a nimi. ustawić te niższe tak aby zamknięta była centralnie między tymi z otwartą

półeczką. czarno-białą fotografię postawić na wyższej kolodzie w towarzystwie dużego

barwnego naczynia. nowy duży telewizor postawić na komódkach niskich. zdjąć to co wisi przy

oknie. powiesić ładne mięsiste zasłony. na kanapie pasujące do nowych zasłon poduszki.

zlikwidować tę szkaradną stojącą lampę w rogu i postawić jakąś inną fajną bliżej kanapy.

przemalować na kolor jak w holu.

lampa – to chyba nie jest oryginalna caboche – dziwnie wygląda – lepiej by jej było w innym

wnętrzu, a trochę lepiej u was, ale nad stołem.

stoliczek lack nie jest zły. później go wymienisz.'kobiety to kamienie, których używa się do budowy domu, mężczyźni to patyki, którymi

roznieca się ogień i opala dom’ – jonathan carroll

Re: Kolorystyka scian

Nie wiem czy jest sens argumentować w sprawie tego biednego parkietu… Zdaje się, że decyzje

już zapadły. Na zdjęciach widać, że płytki położone, jest różnica poziomów ze względu na

planowane panele… Nie sądzę, żeby właściciele tego lokum nagle zmienili plany i zdanie na temat

ponadczasowej jodełki, niestety… Nie wydaje mi się też, żeby zdemontowali wszystkie budowle k-

g, które, jak widać, mozolnie stworzyli… Tu chyba naprawdę chodzi tylko o kolor ścian. A szkoda.

Ale, jak to mówi forum, najważniejsze… I znajomym, i rodzinie też…;)Wydarzenia

Owo możliwe, zwiększyć przychody natomiast zmaksymalizować pożytek w celu zdobycia pieniędzy maksymalną. Motywacyjne w kapitalizmie jest zawżdy przede wszystkim indywidualnej tudzież samodzielnej centered.The sposób alternatywny alternatywą gwoli kapitalizmu powinna być Mój Blog monetarny, w którym postać powinna zostać zrekompensowane przede wszystkim troski innych ludzi w swoim społeczeństwie, bądź przyczyniają do ludzkości wiadomości osiągnięcie nowych odkryć w dziedzinie nauki oraz medycyny, natomiast nowych technologii, które z góry ludzkość naprawdę. Innym sposobem, który można nazwać „philanthropism”, sugerują, że każdy z nich powinien otrzymać zapłata w kwocie, która odzwierciedla jego wkład sport społeczeństwa ludzkości. Uposażenie może być wypłacane w globalnych punktów, które powinny zastąpić w końcu wykorzystanie pieniędzy w dowolnej walucie. Ilość punktów, które powinny być wypłacane periodycznie od momentu osoby, w zależności od momentu jego zawodu czy też przyczynić się aż do społeczeństwa, powinny być nadzorowane przez lokalne rządy. Nie powinno być uzgodnione wynagrodzenie indeksu, zgodnie z którym wszystkie zadania zostaną sklasyfikowane zgodnie z głównych parametrów, takich jak: liczba profesjonalizmu natomiast stopnia niezbędnego do pracy, ilość doświadczenia potrzebna, i czas wolny udziału a znaczenia rozrywka społeczeństwa i ludzkości . Różnice płac między szeregach kierowniczych czas wolny pracowników młodszych powinna być zmniejszona a nadzorowane zgodnie spośród indeksu uzgodniony. Nie będzie uzasadnienie np. w celu dyrektora.

Re: ścianka dla prysznica

To znaczy co? Ścianka przylega czy by przylegała? Jest już zrobiona czy dopiero ma być? Źle Ci się wydaje, najpierw stawia się ściany a potem wykonuje okładziny. Można mocować listwy, tylko po co? Robisz kotłownie w płytkach? Wszystkie wykończenia wykonuje się fugą i silikonem, to materiały, które uszczelniają okładziny, również w narożach w których jest listwa która jest tam nie potrzebna.„Zakład Usług Budowlanych”

zubbau@gmail.com

Re: Jareckiego filozofia Kalego

Skończ pi….ć, że się tak brzydko wyrażę. Naklej sobie kapcia butaprenem, to dekiel, buahahahaha. A co do umowy, którą chcesz nazywać „filozofią Kalego”, po pierwsze nie wiemy, czy Pani umowy nie podpisała, wyraziłem przypuszczenie więc się na wymądrzałeś być może bez sensu. Nie możemy jednak również wykluczyć, że taka umowa jest i masz czelność proponować kobiecie, żeby sobie numerowała je….ne płytki, które jakiś partacz jej zmarnował, kasa na płytki, kasa na klej, kasa na fugi, kasa na „fachowca” i pewnie jeszcze trochę kasy na inne prace, robota spie…na a Pana nie ma i nie będzie bo czego ma się bać? Kasę dostał pewnie do ręki, umowy nie ma, rachunku nie ma i Pana również nie ma i pewnie nie będzie, odczeka aż się Pani znudzi i po sprawie, on doskonale wie co i jak zrobił. Teraz Pani zapłaci za wszystko jeszcze raz innemu partaczowi co będzie tani, bez umowy, bez rachunku i w ten sposób być może da Pani utrzymanie kilkunastu Panom Czesiom w okolicy zanim wpadnie na to, że taka umowa i rachunek to bat na dupę Pana Czesia którego można pozwać do sądu zamiast łudzić się że w końcu odbierze telefon. A puki co zabawa od nowa, „kasa na płytki, kasa na klej, kasa na fugi, kasa na „fachowca” i pewnie jeszcze trochę kasy na inne prace” , a Ty ćwoku proponujesz Pani butapren i jeszcze twierdzisz że „wiesz co mówisz”? Nie jesteś w stanie zbliżyć się w swoim rozumowaniu do filozofii Kalego, Kali już dawno pobiegł z pod drzewa w świat a tymczasem Ty dopiero kombinujesz jak na to drzewo się wspiąć, jak byś miał butapren to miałbyś lepszą przyczepność do kory.

ps. wszystkie inwektywy jakich użyłem były zamierzone i napisałem je w pełni świadomie za co nie zamierzam przepraszać.

ps. Pani życzę żeby fachowiec się odnalazł i naprawił w ramach gwarancji to co spieprzył choć wątpię w takie zakończenie.„Zakład Usług Budowlanych”

zubbau@gmail.com

{Rozrywka|Wiadomości|Newsy|Newsunie|Katalo|Ciekawy Spis|Faaaajna Strona|Interesujące Wieści|Interesujące Wiadomości|Ciekawe Źródło Wieści|Super Newsu

Elementem 10G) a parę kopii zapasowych tudzież odzyskiwania danych ulepszenia, które zostały wprowadzone do 10G. Automatic Storage Management zagadnienia jest szczególnie duża, ponieważ został różności w ASM 10G oraz miały Interesujące Wieści ulepszenia w 11G. Podobnie domena SQL Tuning jest spora na egzaminie spośród powodu znaczących zmian w obu releases.When uczysz się, nie daj się złapać w niepowołane szczegółów. Nowe funkcje nie będą testować azaliż można administrować bazy danych Oracle. Tylko kandydaci biorący ów egzamin powinien być już Oracle Certified DBA zaś tak zdolność do administrowania bazą danych jest traktowana podane. Rodzaje pytań, na które mogą zobaczyć na egzamin obejmuje: problemy, które mogą pojawić się w sąsiedztwie modernizacji istniejącej bazy danych ciekawostki 11G. Nowe bądź usunąć parametry oraz ustawienia natomiast jak będą one wpływać na funkcjonalność bazy danych. Gdy kierowanie bazy danych może mieć wpływ na nowe funkcje. Co należy zrobić, iżby skonfigurować, włączyć, wyłączyć funkcje. Na rozrywka, badanie nie wymaga szczegółowej znajomości interfejsu graficznego azaliż może rozwój PL / SQL. Pytania do funkcji, które wymagają kodowania różności korzystania spośród Enterprise Manager nie może być badana bezpośrednio. 1Z0-055 jest przede wszystkim sprawdzenie, bądź wiesz, jakie nowe funkcje zostały dodane aż do bazy danych Oracle, gdy również celem tych cech, a kroki, iżby włączyć czy też wyłączyć. Po włączeniu nowej funkcji wymaga zmiany parametrów wiadomości nowe wskazówka, należy wiedzieć, constans natomiast jego wszystkie.|ciekawostki

Źródło Wiadomości

Wynajęcie kancelarii lub planner nieruchomości. Ci, którzy zdecydują się podjąć się zadania bez pomocy prawnej rozrywka wziąć czas nauki na myśl różnych opcji, tak aby zapewnić ich mienia jest protected.A zaufane Biznes i Pieniądze pozyskiwania informacji planowania nieruchomości natomiast formy jest Nolo.com. Ta strona internetowa zawiera wiele samopomocy narzędzi prawnych, w tym do-it-yourself natomiast ufać będą zestawy oraz usługi, które pozwalają ludziom na dokumentów planowania nieruchomości online.Testamentary ufa odnoszą się do podmiotu prawnego, który jest tworzony zgodnie spośród dyrektyw przewidzianych w spadkodawcy woli. Ten odmiana zaufania jest ustanowiona aż do czynienia z aktywami nabytych za pomocą zmarłego życia lub w wyniku ich przykład death.For, jeśli istnieje jakiś odmiana sporów prawnych, które prowadzą płatności po ich śmierci, kiedy np. bezprawne pozew na śmierć , testamentowego ufność może być ustawiony w samej rzeczy, żeby zarządzać trusty assets.Land zostały ustanowione w celu zabezpieczenia nieruchomości przedtem sądową przez innych zaś uniknąć spadkowych. Nieruchomości inwestorów często korzystają spośród tej strategii planowania nieruchomości, ze względu na ochronę i prywatność, które świadczą. Ze względu na zjawisko, że kadry wiadomości nie można pozwać zaufanie, wszystkie nieruchomości, które są przekazywane do funduszy lądowych jest osłonięta odkąd wyroków czy też liens.Furthermore, real estate ufa zapewnić beneficjentom korzyści podatkowych tudzież ułatwiają do przejęcia majątku pozostawił im. Ufa ziemi są.

Re: Da się…

dzieki za te wszystkie porady i sugestie, tez o tym myslalam, w sypialni juz mam i firanki i zaslony, wieszak z wszystkimi ubraniami, dywanik etc. moze pomysle o jakiejs tapecie albo i arrasach 🙂

tymczasem gdy wczoraj klasnelam w rece powstal straszny ala taki poglos, jakby dzwiek odbil sie od scian i stworzyl inny dzwiek, troche jak w studni, co to moze byc? moze to przez to, ze mieszkanie jest tak wysokie?

Re: MKK Krzysztof Wenda Legionowo ostrzegam

Zawiadomienie na policję, adres Pana Wendy jest znany, ul. Wrzosowa….. w Legionowie, jaki kłopot? Zebrać wszystkie papiery, potwierdzenia wpłaty zaliczek z notatkami za co zaliczki zostały wpłacone, bierzemy umowę z Panem i do sądu. Rzeczoznawca będzie pomocny do określenia stanu budowy i nie ma problemu z wyeliminowaniem wykonawcy z grona wykonawców.„Zakład Usług Budowlanych”

zubbau@gmail.com

Re: drzwi

Wszystkie drzwi są w polu widzenia, też myślałam o tym. Napisałam do Twojego wykonawcy

opisując sytuację, ale jeszcze mi nie odpisał. Taką klepkę mam ale za tą ścianą gk nie ma też

zrobionej wylewki, nie wiem czy parkiet można dosztukować. Może zrobić szafie nóżki, tylne

dłuższe?

Jaki projekt wybrać, żeby nie żałować

Owszem, na rynku są i dobre i złe projekty, a wszystkie sa reklamowane i zachwalane. Najlepiej zaczac od sprawdzenia na co pozwalają warunki zabudowy lub miejscowy plan zagospodarowania, a następnie do opcji wyszukiwań projektu uwzględniać indywidualne wymagania. Sprawa nie jest prosta, zdaję sobie z tego sprawę. Ale mozemy pomóc.

wybieramprojekt.pl/wybor-projektu/

Ideą portalu Wybieram Projekt jest pomoc i konkretna informacja :

o projekcie gotowym,

o zmianach w projektach,

o szczegółach technicznych projektów,

o tym jak wybrać ten odpowiedni projekt?

o zakupie projektu gotowego,

o zgodności projektu z warunkami zabudowy lub miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego,

o tym jak uniknąć odrzucenia projektu przez starostwo,

o kosztach budowy i ich zróźnicowaniu,

o tym co inwestor wiedzieć powinien przed zakupem działki, projektu ?,

jak uzyskać pozwolenie na budowę ?,

jakie dokumenty inwestor powinien posiadać?Odpowiemy na wszelkie Państwa pytania.

Wybieram Projekt to Centrum Doradztwa ds. projektów powstałe przy współpracy specjalistów i architektów, którzy poprzez lata całe zbierali wiedzę i doświadczenie w zakresie : technicznej konsultacji projektów, zmian, konstrukcji, usług adaptacji, sprzedaży projektów gotowych. Z racji pasji i specjalizacji w branży architektoniczno-budowlanej, miło nam będzie pomóc inwestorom, którzy szukają projektu odpowiedniego dla siebie, którzy na etapie adaptacji nie wiedzą : co dalej? Sprawy związane z wyszukaniem projektu domu, a później z jego adaptacją i uzyskaniem pozwolenia na budowę to długa droga i ogromna inwestycja. Warto zatem konsultować się z naszymi ekspertami na każdym etapie inwestycji.Zapraszam na stronę wybieramprojekt.pl – pomożemy wybrać projekt domu i sprawdzimy zgodność projektu z decyzją WZ lub MPZP

Re: Uszkodzony lakier na ramie okna

kolega wyzej ma duzo powazniejszy problem

bo nie rozumie tematu

otoz wszystkie okna i drzwi drewniane sa malowane jednym lakierkiem

dla okien sprzedawca powie spoko

w przypadku drzwi zaleci daszek nad nimi przedluzajacy zywotnosc farbki

w obu przypadkach nalezy konserwowac stolarke

wracajac do meritum

pytam sie pana xfinlandie o ile drozsze sa okna drewniane od PCV i po jaka cholere kupowac ten badziew zeby po 5 latach latac za odpowiednim lakierkiem do okienek

jak za oliwka do pupci naszego pierworodnego

moge jeszcze zapytac o testy amerykanskich naukowcow odnosnie okien drewnianych

ale mi sie nie chce

postow dotyczacych odnowienia stolarki zewnetrznej drewnianej bedzie przybywac lawinowo

bo to jest wielkie g. w zlotym papierku kupione przez naiwnych

Adaptacja poddasza – jak przystosować strop?

Witam,

Planuję zaadaptować strych na powierzchnię mieszkalną. Do zrobienia jest dach (wymiana eternitu), ocieplenie, ściana kolankowa, no i niestety podłoga na strychu. Mówię niestety, bo jest to jeszcze stare budownictwo, gdzie na poprzek domu są drewniane legary, a między nimi glina z jakimiś śmieciami.

Pojęcia nie mam jak w miarę tanio zabrać się za przystosowanie tej podłogi na strychu do użytku. Można oczywiście całość usunąć (razem ze stropami), położyć dwuteowniki i zalać betonem, ale tu koszt będzie ogromny oraz rozwalony cały parter gdyby były zdejmowane obecne stropy.

Wymiary domu, to 9 x 18m

Wymiary legarów drewnianych:

– wymiary legarów: 26×21 cm (leżą na węższym boku)

– odległość między legarami: ok 130cm

– szerokość stropu od ściany do ściany 8m.

Powiedzcie proszę, czy te legary dadzą radę utrzymać całe poddasze? Oczywiście chodzi tu o bardzo orientacyjne szacunki. Nie widząc poddasza raczej trudno dokładnie coś wyliczyć.

Doradźcie proszę co zrobić z tą podłogą?

Myślałem nad następującym rozwiązaniem:

usunięcie gliny z całego poddasza, tak aby nie uszkodzić stropu. Między legary dać siatkę, która byłaby zalana betonem.na beton ocieplenie oraz wszystkie przewody, a na to płyta osb.

Ma takie rozwiązanie sens?